-23%
Email: info@ammovelocity.com
Phone: +1 (408) 915-6680
| Brand | Federal |
| Category | Centerfire Handgun Rounds |
| Model | Champion Training |
| Caliber | 9mm Luger |
| Rounds Per Box | 500 |
$129.99 Original price was: $129.99.$100.00Current price is: $100.00.
Guaranteed Safe Checkout
Federal C9115A500 Champion Training 9mm Luger 115 gr Full Metal Jacket 500rds Bulk Package
Federal Champion Handgun loads provide accurate, target-grade performance. Features reliable brass and primer, consistent performance and ideal for target practice.
| Brand | Federal |
| Category | Centerfire Handgun Rounds |
| Model | Champion Training |
| Caliber | 9mm Luger |
| Rounds Per Box | 500 |
| Casing Material | Brass |
| Muzzle Energy | 323 ft lbs |
| Muzzle Velocity | 1125 fps |
| Boxes Per Case | 1 |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Bullet Weight | 115 gr |
| Brand | Ammo Inc |
| Model | Streak Visual (RED) |
| Caliber | 38 Special |
| Rounds Per Box | 50 |
| Muzzle Velocity | 750 fps |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Type | Total Metal Case |
| Bullet Weight | 158 gr |
| SKU | 173068 |
| UPC | 818778024858 |
| MPN | 38158TMCSTRKRED5 |
| Brand | Ammo Inc |
| Model | Streak Visual (RED) |
| Caliber | 45 Colt |
| Rounds Per Box | 50 |
| Muzzle Velocity | 775 fps |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Type | Total Metal Case |
| Bullet Weight | 250 gr |
| SKU | 173069 |
| UPC | 818778024797 |
| MPN | 45C250TMCSTRKRED50 |
| Brand | Fiocchi |
| Model | Range Dynamics |
| Caliber | 357 Mag |
| Rounds Per Box | 50 |
| Casing Material | Brass |
| Muzzle Velocity | 1420 fps |
| Application | Target Shooting |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Type | Full Metal Jacket Truncated Cone |
| Bullet Weight | 142 gr |
| SKU | 55843 |
| UPC | 762344001319 |
| MPN | 357F |
| Brand | Sellier & Bellot |
| Model | Handgun |
| Caliber | 380 ACP |
| Rounds Per Box | 50 |
| Casing Material | Brass |
| Muzzle Energy | 186 ft lbs |
| Muzzle Velocity | 955 fps |
| Application | Target Shooting |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Bullet Weight | 92 gr |
| SKU | 61879 |
| UPC | 754908500055 |
| MPN | SB380A |
KEL P17SA 22LR 3.8 TB 3/16R SHIMMER Handgun
Browning Buck Mark Medallion 22 LR 10+1 5.50" w/ Vortex Crossfire 051581490
Sig Sauer P322 Full Size 22 LR Semi-Automatic Pistol 4" FDE
KEL P17SA 22LR 3.8 TB 3/16R SHIMMER Handgun
Browning Buck Mark Medallion 22 LR 10+1 5.50" w/ Vortex Crossfire 051581490
Sig Sauer P322 Full Size 22 LR Semi-Automatic Pistol 4" FDE
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.