Sig Sauer MH68MM113B460 Hybrid 6.8mm 113gr 460rnds *Can
The Next Generation of rifle ammunition has arrived with the 6.8x51MM Hybrid Ball.The 113gr solid copper rounds were designed specifically to pair with 6.8X51 MCX SPEAR rifle.
| Brand | Sig Sauer |
| Model | Hybrid |
| Caliber | 6.8mm |
| Muzzle Velocity | 3200 fps |
| Application | Hunting |
| Quantity | 460rnds |
| Bullet Weight | 113 gr |
| SKU | 168478 |
| UPC | 798681704088 |
| MPN | MH68MM113B460 |
| Brand | Ammo Inc |
| Model | Streak Visual (RED) |
| Caliber | 40 S&W |
| Rounds Per Box | 50 |
| Muzzle Velocity | 958 fps |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Type | Total Metal Case |
| Bullet Weight | 180 gr |
| SKU | 173067 |
| UPC | 818778023530 |
| MPN | 40180TMCSTRKRED50 |
| Brand | Ammo Inc |
| Model | Streak Visual (GREEN) |
| Caliber | 45 Colt |
| Rounds Per Box | 50 |
| Muzzle Velocity | 775 fps |
| Boxes Per Case | 20 |
| Bullet Weight | 250 gr |
| MPN | 45C250TMCSTRKGRN50 |
| Brand | Fiocchi |
| Model | Range Dynamics |
| Caliber | 357 Mag |
| Casing Material | Brass |
| Muzzle Velocity | 1420 fps |
| Application | Target Shooting |
| Bullet Type | Full Metal Jacket Truncated Cone |
| Bullet Weight | 142 gr |
| MPN | 357F |
| Brand | Hornady |
| Model | Precision Hunter |
| Caliber | 22 ARC |
| Rounds Per Box | 20 |
| Casing Material | Brass |
| Application | Hunting |
| Boxes Per Case | 10 |
| Bullet Type | Extremely Low Drag-eXpanding |
| Bullet Weight | 80 gr |
| MPN | 81544 |
| Brand | Magtech |
| Model | Range/Training |
| Caliber | 500 S&W Mag |
| Rounds Per Box | 20 |
| Muzzle Energy | 2343 ft lbs |
| Boxes Per Case | 25 |
| Bullet Type | Semi-Jacketed Soft Point Flat |
| Bullet Weight | 400 gr |
| SKU | 500A |
| Brand | Remington Ammunition |
| Series | Tipped |
| Model | Core-Lokt |
| Caliber | 30-06 Springfield |
| Muzzle Energy | 2913 ft lbs |
| Game Type | Big Game |
| Boxes Per Case | 10 |
| Bullet Type | Core Lokt Tipped |
| Bullet Weight | 165 gr |
| MPN | 29035 |
KEL P17SA 22LR 3.8 TB 3/16R SHIMMER Handgun
Browning Buck Mark Medallion 22 LR 10+1 5.50" w/ Vortex Crossfire 051581490
Sig Sauer P322 Full Size 22 LR Semi-Automatic Pistol 4" FDE